Незважаючи на те, що використання паролів як основного методу автентифікації дуже поширене, часто цього недостатньо для безпеки. Зловмисникам легко підібрати пароль та отримати доступ до конфіденційної інформації. Тому двофакторна аутентифікація стала одним з основних засобів безпеки онлайн-сервісів. Сьогодні майже кожен веб-сайт з формою входу пропонує користувачам увімкнути двофакторну аутентифікацію. У цій статті ми розповімо, що означає двофакторна аутентифікація, розкриємо її значення, функціональність і причини її широкого впровадження.
Двофакторна аутентифікація (ДФА), також відома як двоетапна перевірка підвищує безпеку користувачів за допомогою різних факторів автентифікації для перевірки.
Якщо порівнювати з однофакторною аутентифікацією, яка базується на одному факторі, як-от пароль, ДФА пропонує вищий рівень безпеки. Він поєднує використання пароля як першого фактора з другим фактором, таким як біометрична характеристика, наприклад відбиток пальця чи сканування обличчя.
За допомоги додаткового рівня безпеки, двофакторна аутентифікація значно ускладнює зловмисникам отримання неавторизованого доступу до пристроїв або онлайн-акаунтів. Навіть якщо ваш пароль зламали, хакери не зможуть обійти систему без проходження повного процесу автентифікації.
Двофакторна аутентифікація — це механізм безпеки, який використовує два елементи для підтвердження вашої особи під час входу в програму або пристрій. Цей метод підтвердження особи передбачає, що ви повинні зробити додатковий крок та ввести облікові дані знову для отримання доступу до вашого онлайн-облікового запису.
Другий крок перевірки зазвичай включає введення випадково згенерованого шестизначного коду або тимчасового одноразового пароля. У деяких випадках служби використовують біометричні фактори, наприклад ваш відбиток пальця, для додаткової безпеки.
Загалом, двофакторну аутентифікацію використовують з кількох причин:
Знаючи, що у вас є додатковий рівень безпеки для ваших облікових записів і пристроїв, ви можете бути спокійні. Це додає додатковий рівень впевненості в захисті вашої особистої та конфіденційної інформації.
Двофакторна аутентифікація значно посилює вашу загальну безпеку, зменшує ймовірність несанкціонованого доступу та захищає ваші особисті та конфіденційні дані від різноманітних загроз у сучасному цифровому середовищі.
Для того, щоб налаштувати двофакторну аутентифікацію слід виконати наступні кроки:
Завдяки цим крокам ви зможете з легкістю налаштувати двофакторну аутентифікацію та насолоджуватись покращеною безпекою свого облікового запису або пристрою.
Майже всі веб-сайти, додатки та сервіси, на яких ви зареєстровані – від інтернет-банкінгу до месенджерів та соціальних мереж – надають можливість включити двофакторну аутентифікацію для захисту ваших облікових записів. Сьогодні вже неможливо знехтувати цією можливістю.
Двофакторна аутентифікація є основним інструментом для захисту корпоративних та особистих облікових записів від несанкціонованого доступу. Тож памʼятайте, що безпека у ваших руках.
Зустрічайте довгоочікуване оновлення ClearVPN — тепер, з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, та можливістю в один дотик…
Для багатьох віддалена робота стає невід’ємним аспектом їхнього професійного життя, але багато людей все ще…
Завдяки соціальним мережам ми спілкуємося, знаходимо щось цікаве, а у часи повномасштабного вторгнення – робимо…
Інтернет – винахід людства, який є даром й прокляттям водночас. Даром, бо завдяки йому ми…
Майже все можна придбати в Інтернеті — від одягу до техніки та навіть продуктів —…
Щодня ми користуємося IP-адресою, але не всі знають, що це таке й де її можна…