Одного разу, в аеропорту Барселони провели цікавий експеримент. Антивірусна компанія Avast встановила мережі загальновідомих компаній, таких як «Starbucks», для того, щоб викликати довіру людей, що підключаються до публічного вайфаю. Цей експеримент провели під час вихідних, на яких збиралося багато учасників Mobile World Congress. Компанія намагалася перевірити, чи усвідомлюють люди зі знанням технологій про небезпеку громадського Wi-Fi. Деякі назви мереж Wi-Fi були створені спеціально для відвідувачів конгресу, наприклад «MWC free WiFi». Протягом 4 годин 61,7% користувачів приєдналася до публічних мереж, щоб перевірити свою електронну пошту або пошукати інформацію в Google. За цей час було перехоплено понад 8 мільйонів персональних даних. Експеримент показав, що навіть добре проінформовані люди часто не усвідомлюють, наскільки пошук у загальнодоступній мережі WiFi небезпечний.
У цій статті ми розглянемо потенційні небезпеки використання публічних мереж вайфаю і надамо вам практичні поради щодо того, як залишатися в безпеці в Інтернеті. Не дозволяйте кіберзлочинцям використовувати ваші дані – читайте далі, щоб дізнатися, як захистити себе.
Коли ви підключаєтеся до публічної мережі Wi-Fi, ви ніби заходити в переповнену кімнату та починаєте викрикувати свої паролі та конфіденційну інформацію, щоб усі її почули. Кіберзлочинці можуть перехоплювати ваші дані, як-от облікові дані для входу, номери кредитних карток та іншу особисту інформацію, а ви навіть не будете цього усвідомлювати. Як же цього уникнути?
Використання незахищеної публічної мережі Wi-Fi надає хакерам величезні можливості. Якщо мережа, до якої ви збираєтесь під’єднатися, має одну з наступних характеристик, то варто добре подумати перед тим, як до неї під’єднатися:
Хакери можуть використовувати різноманітні методи для перехоплення ваших даних у публічній мережі Wi-Fi. Один із поширених методів називається атакою «людина посередині» (man-in-the-middle або MITM), коли хакер перехоплює дані між вашим пристроєм і вебсайтом або службою, якою ви користуєтеся. Згодом хакери можуть використовувати цю інформацію, щоб викрасти вашу особу, вчинити шахрайство або отримати доступ до ваших облікових записів.
Серед найбільш поширених типів атак MITM можна виділити наступні:
Іноді важко розпізнати фейкову мережу Wi-Fi, яку кіберзлочинці встановлюють спеціально, щоб заманити жертв, які нічого не підозрюють. Такі мережі можуть виглядати як справжні, але насправді це просто пастка. Після підключення хакери зможуть отримати доступ до вашого пристрою та викрасти вашу особисту інформацію швидше, ніж ви встигнете сказати “Ні!”
Але є кілька ознак, на які ви можете звернути увагу:
Довіряйте собі, якщо ви відчуваєте, що щось не так, не підключайтеся до мережі. Завжди краще перестрахуватися, ніж шкодувати.
Залишатися в безпеці в публічній мережі Wi-Fi може бути складно, але за допомогою кількох простих порад ви можете значно зменшити ризик стати жертвою кібератак. Ми пропонуємо декілька кроків, які допоможуть вам залишатися в безпеці в публічній мережі Wi-Fi.
Як ми вже написали раніше,для цього вам знадобиться надійний VPN сервіс. Зараз ми покажемо, що саме потрібно зробити, покроково, щоб убезпечити себе при використанні публічного WiFi:
Завдяки цим простим порадам ви можете залишатися в безпеці під час використання публічного вайфаю й зберігати свою особисту інформацію в безпеці. Просто пам’ятайте про ризики та завжди керуйтеся здоровим глуздом.
Як показав експеримент в аеропорту Барселони, ми іноді усвідомлюємо, що пошук у загальнодоступній мережі WiFi небезпечний, однак ми не знаємо, що наш пристрій автоматично підключається до такої мережі. В аеропорту ми, як правило, використовуємо загальнодоступну мережу WiFi лише на короткий час, щоб уникнути високих витрат на послуги передачі даних у роумінгу. Але навіть цього вже може бути достатньо для потенційної небезпеки.
Дотримуючись порад, викладених у цій статті, ви можете захистити себе від потенційних ризиків під час користування публічного вайфаю. Пам’ятайте, що безпека в публічних мережах Wi-Fi полягає в тому, щоб бути пильними, поінформованими та використовувати свій здоровий глузд. Отже, наступного разу, коли ви будете на вулиці, в кафе або аеропорту та потребуватиме підключення до загальнодоступної мережі Wi-Fi, переконайтеся, що вжили необхідних заходів безпеки, щоб захистити свою особисту інформацію.
Зустрічайте довгоочікуване оновлення ClearVPN — тепер, з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, та можливістю в один дотик…
Для багатьох віддалена робота стає невід’ємним аспектом їхнього професійного життя, але багато людей все ще…
Завдяки соціальним мережам ми спілкуємося, знаходимо щось цікаве, а у часи повномасштабного вторгнення – робимо…
Інтернет – винахід людства, який є даром й прокляттям водночас. Даром, бо завдяки йому ми…
Майже все можна придбати в Інтернеті — від одягу до техніки та навіть продуктів —…
Щодня ми користуємося IP-адресою, але не всі знають, що це таке й де її можна…