Все, що потрібно знати про VPN 

Чи відчували ви колись, що хтось стежить за кожним вашим кроком в Інтернеті? Що ви не самі? Чи знаєте ви, що в 2023 році збитки від кіберзлочинності у світі складають понад 8 трильйонів доларів США щорічно? Так, ви правильно почули – трильйон. Оскільки все більше людей працюють вдома та покладаються на Інтернет у повсякденній діяльності, про захист конфіденційності в Інтернеті приходиться подбати самостійно. І тут на допомогу приходить VPN. У цій статті ми розберемо все, що вам потрібно знати про VPN, дізнаємося про те, як він працює, чому варто його використовувати та навіщо вам знадобиться додаток ClearVPN 2. Тож підготуйтеся поринути у захопливий світ VPN!

Що таке VPN?

VPN розшифровується як “віртуальна приватна мережа”. Розберімося детальніше.

VPN є віртуальним, оскільки створює цифровий тунель — немає фізичного кабелю, який би йшов від вашого пристрою безпосередньо до сервера VPN.

VPN є приватним, оскільки він шифрує ваші дані та приховує вашу IP-адресу.

VPN — це мережа, оскільки вона створює з’єднання між кількома комп’ютерами — вашим пристроєм і сервером VPN.

Як працює технологія VPN?

Подивимося, як же працює VPN. Коли ви користуєтеся Інтернетом, ваш пристрій надсилає та отримує пакети даних через вашого постачальника послуг Інтернету (англ. Internet Service Provider, ISP). Це означає, що ваш інтернет-провайдер може побачити всю вашу онлайн-діяльність, від вебсайтів, які ви відвідуєте, до особистої інформації, якою ви ділитеся. Ось тут і з’являється VPN.

VPN відповідає за безпечне та зашифроване з’єднання між вашим пристроєм та Інтернетом через віддалений сервер. Це означає, що вся ваша онлайн-діяльність проходить через цей сервер, а не через вашого провайдера. VPN також призначає вам нову IP-адресу, що створює враження, ніби ви отримуєте доступ до Інтернету з іншого місця.

Технологія VPN працює за допомогою різноманітних протоколів безпеки для встановлення безпечного та зашифрованого з’єднання між пристроєм користувача та сервером VPN. До таких протоколів відносяться Point-to-Point Tunneling Protocol (PPTP), Layer Two Tunneling Protocol (L2TP), Secure Socket Tunneling Protocol (SSTP), and Internet Protocol Security (IPsec).how OpenVPN protocol works

Ось проста аналогія: уявіть, що ви надсилаєте листа своєму другові. Без VPN ви надсилаєте лист через загальнодоступну поштову скриньку, де його може побачити кожен. Але за допомогою VPN ви може відправити лист через приватну поштову скриньку, доступ до якої маєте лише ви та ваш друг.

Цей додатковий рівень безпеки та конфіденційності означає, що ніхто, навіть ваш інтернет-провайдер, не зможе побачити, що ви робите в Інтернеті, або отримати доступ до вашої особистої інформації. VPN особливо корисний, якщо ви хочете мати доступ до вмісту, який може бути заблокований у вашій країні, або для використання публічних мереж Wi-Fi, які можуть бути вразливими для злому.як працює VPN

Навіщо потрібний VPN?

Давайте роздивимося детальніше, чому варто використовувати VPN у повсякденній діяльності. Ось кілька причин, чому він може бути корисним:

 • Захист конфіденційності в Інтернеті: коли ви користуєтеся Інтернетом без VPN, ваш інтернет-провайдер може бачити вашу особисту інформацію та всю вашу активність в Інтернеті, включно з історією вебперегляду та онлайн-пошуку. VPN зашифровує та приховує усю вашу онлайн-діяльність від сторонніх очей.
 • Доступ до будь-якого вмісту: деякі вебсайти та онлайн-сервіси обмежені в певних країнах. Завдяки VPN ви можете обійти ці обмеження та отримати доступ до вмісту з будь-якої точки світу.
 • Безпечне використання публічного Wi-Fi: на жаль, громадські мережі Wi-Fi відомі тим, що вони вразливі для злому. Коли ви підключаєтеся до загальнодоступної мережі Wi-Fi без VPN, з’являється загроза втратити вашу особисту інформацію. Але за допомогою VPN ваше з’єднання зашифровано, тож ваша інформація захищена від потенційних хакерів.
 • Безпечні покупки: коли ви робите покупки в інтернеті, інформація вашої кредитної картки передається через Інтернет. Якщо ви не використовуєте VPN, цю інформацію можуть перехопити хакери. Завдяки VPN ваше з’єднання безпечне, тому ви можете спокійно робити покупки онлайн.
 • Економія на підписках: Ви можете заощадити купу грошей завдяки VPN, купуючи підписки, адже ціни на них відрізняються залежно від регіону. Наприклад, підписка на Apple Music в Америці коштуватиме вам $9.99 щомісячно, в той час як в Індіїї, ви заплатити за неї $1.34 щомісячно.
 • Економія грошей на подорожі: чи знаєте ви, що ціни на авіаквитки та готелі можуть відрізнятися залежно від вашого місцеперебування? За допомогою VPN ви можете змінити своє віртуальне місцеперебування, щоб шукати найкращі пропозиції для подорожі.

Що таке ClearVPN 2 і навіщо він потрібен?

Турбота про кібербезпеку та конфіденційність має стати вашою щоденною звичкою. Ось чому ми пропонуємо вашій увазі додаток, який допоможе вам користуватися Інтернетом та не думати про проблему безпеки та конфіденційності – ClearVPN 2.

Завдяки ClearVPN 2 ви можете миттєво захистити своє онлайн-з’єднання, змінити географічне місце IP-адреси або переглянути більше онлайн-контенту. Давайте розглянемо, які можливості пропонує додаток та його оновлена версія. Що ще можливо завдяки ClearVPN 2:

 • шукати країни в Location Changer. Додаток автоматично знаходить назву країни в рядку пошуку відразу після того, як ви починаєте вводити код країни;
 • увійти в ClearVPN на своєму смартфоні, відсканувавши QR-код із настільного додатка ClearVPN. Не потрібно вводити свої облікові дані більше одного разу. Щоб використовувати ClearVPN на своєму мобільному пристрої, просто відскануйте QR-код за допомогою мобільного пристрою з екрана Mac. Ви можете знайти QR-код, перейшовши в «Налаштування» > «Ваші пристрої» у програмі ClearVPN для комп’ютера;
 • миттєво скрити свою IP-адресу та змінити її розташування;
 • отримати доступ до будь-якого вебсайту з будь-якої точки світу;
 • мати повну анонімність під час пошуку в інтернеті;
 • обирати та підключатися до серверів у країнах з усього світу;
 • контролювати швидкість свого інтернет-з’єднання;
 • переглядати нові фільми та шоу на своїх улюблених платформах без географічних обмежень;
 • мати безпечне підключення до іншої мережі;
 • користуватися VPN на максимум 6 пристроях iOS, Android, MacOS або Windows;
 • захистити свої дані від хакерів за допомогою найкращого шифрування даних;
 • завантажувати файли швидко та безпечно.Зміна країни підключення

Застосунок ClearVPN доводить, що передові технології можуть бути простими та доступними для всіх. Все, що вам потрібно  — це вибрати готові налаштування ClearVPN, активувати їх і користуватися оновленим онлайн-доступом. 

У світі, де все пов’язано між собою, VPN – це єдине, що може захистити вашу особисту інформацію. Ви можете отримати доступ до веб-сайтів і вмісту, які можуть бути недоступні у вашому місці, транслювати улюблені шоу без буферизації та завантажувати будь-які файли.

Отже, VPN є обов’язковим у вашому онлайн-арсеналі, але важливо добре дослідити платформу, яку ви обираєте. Зверніть увагу на швидкість, репутацію платформи, що надає послуги VPN, сервери, шифрування, протоколи, підтримку клієнтів, основні характеристики. Тож, якщо ви ще цього не зробили, настав час обрати свій VPN та відчути всі переваги Інтернету.

Будь на звʼязку Підпишись на наш дайджест, щоб читати корисні поради з кібербезпеки, отримувати найкращі пропозиції та новини від ClearVPN на свою поштову скриньку.

Як використовувати VPN для отримання доступу до стримінгових сервісів

Ми часто стикаємося з тим, що найпопулярніші сервіси доступні лише в певних регіонах. Деякі платформи, такі як Netflix, йдуть ще далі та пропонують різний контент залежно від країни. Щоб запобігти тому, що користувачі частіше використовують сервіс VPN, популярні платформи запровадили функції виявлення. Хороша новина полягає в тому, що ви можете обійти їх, якщо знати, як … Continued

Як заощадити на авіаквитках та готелях за допомогою VPN

Завдяки численним туристичним вебсайтам забронювати квиток або готель сьогодні дуже легко. І звичайно, коли ми плануємо свою подорож, починаємо з пошуку найдешевшого авіаквитка та вибору готелю. Однак, якщо ви не використовуєте віртуальну приватну мережу (VPN) під час бронювання онлайн, ви не тільки наражаєте себе на небезпеку, але  й також несвідомо підвищуєте ціни. Отже, тарифи на … Continued

Як отримати безплатний та необмежений VPN для Українців

Якщо ви зараз перебуваєте в Україні, зважаючи на поточні події, для онлайн-захисту вам обов’язково мати надійний VPN. Кількість кіберзлочинів та DDoS-атак лише зростає, тому конфіденційність та безпека стають питанням номер один. Крім того, зараз особливо важливо мати можливість безпечно здійснювати операції з коштами. Однак знайти надійного українського VPN-провайдера з незламним шифруванням, додатковими функціями безпеки та … Continued