Понад три мільйони людей на тимчасово окупованих територіях включно з Кримом мають лише контрольований окупантами доступ до інтернету. У таких умовах захист права на приватність лягає на плечі користувача. Найпростіший і водночас найнадійніший спосіб підтримувати безпечний зв’язок із вільним світом — користуватися інтернетом через VPN.
Із цього блогу ви дізнаєтеся про особливості і способи обходу з допомогою VPN незаконного блокування, отримання доступу до потрібних сайтів та сервісів на тимчасово окупованих територіях.
«Приватність — це не про приховування чогось. Це про контроль того, як нас бачить світ», — писав американський криптограф та фахівець із комп’ютерної безпеки Брюс Шнаєр. Хоча б одна ненадійна чи зловмисна ланка між вами й вашим співрозмовником, сайтом чи сервісом — і ви вже в небезпеці. Що вже казати про свободу вирішувати що й де писати, читати й чим користуватися! А доступ до інтернету на тимчасово окупованих територіях України можливий лише через густеньке сито цензури «роскомнадзору» й стіни ворожих провайдерів.
Окрім VPN є низка доступних користувачам технологій, застосунків та сервісів на їхній основі, які дозволяють знизити ризики і зняти обмеження інтернету наа тимчасово окупованих територіях. Ось деякі з них:
Ці технології сприяють збереженню приватності в інтернеті, та вони мають різні рівні захисту й можуть обходитися дорожче, бути складнішими для налаштування та використання, чи працювати повільніше порівняно з VPN.
Наприклад, функція «приват-реле» для пристроїв Apple доступне тільки в платній підписці iCloud+ й шифрує лише вебтрафік; WARP/WARP+ від Cloudflare фокусується більшою мірою на стабільності з’єднання, а не на приватності користувача чи знятті регіональних обмежень; Google VPN виглядає цікаво, але тільки «на папері»: він недоступний українцям, та й коли стане доступним, то лише за найдорожчими планами підписки Google One. Тор уповільнює з’єднання, а проксі-сервери можуть і не шифрувати трафік, тому їх захист буде неповним.
Надійний безпечний і доступний сервіс VPN водночас розв’язує проблему обмеження доступу, знижує загрозу втрати анонімності й не впливає на комфорт користування.
VPN (virtual private network, віртуальна приватна мережа) — технології створення віртуальних захищених мереж поверх інших мереж із меншим рівнем довіри. Це «тунель» між вашим пристроєм і надійним сервером із межами досягнення липких рук та нескромних і лихих очей. Серед переваг VPN над іншими подібними за призначенням технологіями:
Обмеження доступу до Spotify, Netflix чи Instagram може здатися не найбільшою проблемою перебування на тимчасово окупованих територіях. Але вже блокування Facebook, провідних українських і західних ЗМІ, зокрема українського телебачення і радіо, позбавляє українців можливості своєчасно отримувати повну інформаційну картину без ворожих фільтрів, заборон і цензури. Якісний VPN-сервіс дасть вам й Spotify, й Facebook, українське ТБ, доступ до державних і фінансових сервісів — усього, що має бути доступне кожній українці чи українцю.
«Бачимо, що не москаль!»: як ми налаштували верифікацію через Дія.Підпис, щоб дати українцям VPN безкоштовно
Коли йдеться про смартфон, «топи» AppStore і Google Play — непоганий старт для початку пошуків. Але не все те «VPN», що так підписано, і не все безпечно використовувати, що «VPN»: при виборі важливо зважати на технології, що використовуються в сервісі, а ще на походження і репутацію компаній, що надають сервіс.
Ось 4 головних характеристики хорошого провайдера сервісу VPN:
Ваша безпека у ваших руках, тож і вибір має бути за вами. Щоб довго не шукати, ми рекомендуємо ClearVPN, який відповідає всім переліченим критеріям. ClearVPN — сервіс від компанії з українським корінням і світовим ім’ям MacPaw, розробника сервісу Setapp, популярних застосунків CleanMyMac X та Gemini. ClearVPN не зберігає жодних логів про діяльність користувача в інтернеті. Для організації швидкого й безпечного доступу в інтернет через VPN, ClearVPN використовуються надійні й перевірені технології:
ClearVPN має прості й гарні застосунки для Andoid, iOS, macOS та Windows. Це комерційний сервіс, отже клієнт компанії — це користувач ClearVPN, і більше ніхто. Базова версія сервісу безплатна для всіх користувачів. Преміум доступний за передплатою, також для користувачів сервісу Setapp, а ще всіх українців — навіть на тимчасово окупованих територіях.
Чому для українців сервіс безплатний? Це частина вкладу в нашу з вами перемогу. Тож для отримання преміумпідписки на сервіс ClearVPN українцям потрібен лиш інтернет і застосунок Дія на смартфоні ↓
Як отримати доступ до ClearVPN Premium з Дія.Підписом (покрокова інструкція)
ClearVPN — надійний сервіс для розв’язання мережевих проблем українки чи українця, єдина VPN, яка вам коли-небудь знадобиться. ClearVPN можна скачати тут для будь-якого пристрою.
Джек Велч казав: «Контролюйте свою долю, інакше це робитимуть за вас». Мудрі слова для будь-якої життєвої ситуації.
Тож контролюйте свій доступ до інтернету — інакше це робитимуть за вас.
Зустрічайте довгоочікуване оновлення ClearVPN — тепер, з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, та можливістю в один дотик…
Для багатьох віддалена робота стає невід’ємним аспектом їхнього професійного життя, але багато людей все ще…
Завдяки соціальним мережам ми спілкуємося, знаходимо щось цікаве, а у часи повномасштабного вторгнення – робимо…
Інтернет – винахід людства, який є даром й прокляттям водночас. Даром, бо завдяки йому ми…
Майже все можна придбати в Інтернеті — від одягу до техніки та навіть продуктів —…
Щодня ми користуємося IP-адресою, але не всі знають, що це таке й де її можна…