Щодня ми користуємося IP-адресою, але не всі знають, що це таке й де її можна знайти. Нещодавнє опитування показало: лише 29 % американців знають, що таке IP-адреса. Із цієї статті ви дізнаєтеся, що таке IP-адреса, де її знайти, як змінити й чому вам знадобиться застосунок ClearVPN2.
Що таке IP-адреса, або інтернет-протокол? Це послідовність чисел, що ідентифікують пристрій у мережі. IP-адресу можна порівняти з номером телефону, але для комп’ютера. Цей номер дає змогу іншим пристроям знаходити ваш і спілкуватися з ним. Коли ви комусь телефонуєте, ваш номер допомагає визначити, хто ви. IP-адреси роблять те саме, коли ви в інтернеті. Кожен пристрій, під’єднаний до інтернету, має власну IP-адресу. Є мільярди можливих IP-адрес, так само як телефонних номерів. Наприклад, унікальних адрес найпоширенішого типу — IPv4 — є понад чотири мільярди.
Навіщо потрібні IP-адреси? Без них ми не змогли б відвідувати вебсайти й користуватися послугами в інтернеті. IP-адреса дає змогу побачити, які пристрої в інтернеті надсилають, запитують та отримують інформацію.
У кожного сайту, як-от Amazon або YouTube, є IP-адреса, за допомогою якої можна зв’язатися з вами й надіслати потрібну інформацію. Зазвичай сайти використовують назву замість IP-адреси, наприклад Amazon.com і YouTube.com. Так їх легше знайти й запам’ятати, і не треба вводити довгий набір чисел, щоб потрапити на сайт.
Загалом IP-адреса потрібна для двох цілей:
У двох пристроїв не може бути однакової IP-адреси. Наприклад, якщо IP-адреса вашого ноутбука 193.150.1.28, інші пристрої у вашій мережі не можуть мати такої самої IP-адреси, оскільки це спричинить конфлікт IP. Якщо у двох пристроїв однакова IP-адреса, мережа від’єднає якийсь із них. Зазвичай мережа спочатку під’єднує другий пристрій, а коли виникне конфлікт IP, від’єднує перший.
Які існують види IP-адрес?
Є два типи IP-адрес: IPv4 та IPv6. Адреси IPv4 складаються з послідовності чотирьох чисел у діапазоні від 0 до 255, кожне відокремлене крапкою, наприклад 5.62.42.77.
Адреси IPv6 складаються з восьми груп по чотири знаки (цифри й літери), розділені двокрапками. Типова адреса IPv6 має такий вигляд: 2620:0ab2:0d01:2042:0100:8c4d:d370:72b4.
Ваш інтернет-провайдер надає зовнішню адресу. Коли ви переглядаєте сайт, йому потрібна інформація про вас, щоб відстежувати трафік. Інтернет-провайдер використовує зовнішню IP-адресу, щоб познайомити вас із вебсайтом і встановити з’єднання.
Локальну, або внутрішню, IP-адресу автоматично призначає комп’ютеру маршрутизатор, який з’єднує локальну мережу з інтернетом. Отже, локальну IP-адресу бачать у локальній мережі, а глобальну — в інтернеті.
Розрізняють статичні й динамічні IP-адреси. Статична — це постійна IP-адреса, закріплена за вами, вона не змінюється, коли ви під’єднуєтеся до мережі. Такі адреси зазвичай використовують, коли треба надати доступ до комп’ютера віддалено, наприклад для IP-камер. Динамічна IP-адреса змінюється щоразу, коли ви під’єднуєтеся до мережі.
IP-адресу можна легко знайти в налаштуваннях мережі комп’ютера і на Windows, і на macOS. У Windows перейдіть у розділ «Мережа та Інтернет» у меню «Налаштування». На пристроях Mac перейдіть у розділ «Мережа» у системних налаштуваннях. Також, ви можете дізнатись свою IP-адресу, скориставшись безкоштовним сервісом від ClearVPN, під назвою “Яка моя IP-адреса“.
З одного боку, якщо ви зміните IP-адресу, то збережете конфіденційність і матимете доступ до серверів інших країн. З іншого — це може дорого коштувати, деякі вебсайти не працюватимуть, а інтернет-провайдер однаково бачитиме вашу адресу.
Розгляньмо детальніше, чому варто змінювати IP-адресу.
Щоб змінити автоматичну IP-адресу пристрою, під’єднайтеся до віртуальної приватної мережі, або VPN. Цей сервіс замінить вашу IP-адресу й зашифрує всю онлайн-активність. Можна вибрати тип адреси — статичну або динамічну. Ці функції має застосунок ClearVPN2.
За допомогою програми ClearVPN 2 ви з легкістю можете змінити та приховати свою IP-адресу. Для цього вам знадобиться кілька простих кроків.
IP-адреса — дуже важливий компонент інфраструктури інтернету. Завдяки їй пристрої спілкуються один з одним і з онлайн-ресурсами. За допомогою IP-адреси можна дізнатися ваше місце розташування, дані інтернет-провайдера та інше. Отже, треба розуміти, що таке IP-адреса, як вона працює і як її захистити. Сподіваємося, стаття допомогла розібратись у цих питаннях.
Зустрічайте довгоочікуване оновлення ClearVPN — тепер, з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, та можливістю в один дотик…
Для багатьох віддалена робота стає невід’ємним аспектом їхнього професійного життя, але багато людей все ще…
Завдяки соціальним мережам ми спілкуємося, знаходимо щось цікаве, а у часи повномасштабного вторгнення – робимо…
Інтернет – винахід людства, який є даром й прокляттям водночас. Даром, бо завдяки йому ми…
Майже все можна придбати в Інтернеті — від одягу до техніки та навіть продуктів —…
Чи відчували ви колись, що хтось стежить за кожним вашим кроком в інтернеті? Що ви…