Електронна пошта сьогодні є найпоширенішою формою веб-спілкування. Це унікальний ідентифікатор, який часто використовують для багатьох входів в обліковий запис онлайн. Але на жаль, хакери дуже часто намагаються викрасти особисті дані, отримані через обліковий запис в Інтернеті. Дослідження показують, що щодня у всьому світі люди отримують 14,5 мільярдів спаму, що становить до 45% усіх надісланих електронних листів.
Незважаючи на розробку вдосконаленого програмного забезпечення для боротьби зі спамом, користувачі часто страждають від наслідків спаму, який потрапляє до папки “Вхідні”. Безпека електронної пошти відповідає за безпеку більшості паролів та інших послуг, якими ви користуєтеся. То як же захистити свою електрону пошту від взлому хакерів? Рекомендації доволі прості, але на жаль часто користувачі про них забувають.
Система електронної пошти складається з двох основних компонентів: поштових клієнтів і поштових серверів.
Ви читаєте, створюєте, надсилаєте і зберігаєте свою електронну пошту за допомогою поштових клієнтів. Далі пошта надсилається з поштового клієнта через мережу на поштовий сервер. Поштовий сервер — це комп’ютер, який доставляє, пересилає та зберігає повідомлення електронної пошти. Усі компоненти всього процесу — поштові сервери, поштові клієнти та загальна інфраструктура, яка їх з’єднує та підтримує — мають бути захищені.
Оскільки ми використовуємо електронну пошту кожного дня, вирішуємо багато робочих процесів з її допомогою та іноді спілкуємося із ненадійними зовнішніми організаціями, електронна пошта часто стає об’єктом атак. Хакери можуть використовувати електронну пошту, щоб отримати контроль над компанією, доступ до конфіденційної інформації або порушити доступ ІТ до ресурсів. Серед найпоширеніших загроз для систем електронної пошти відзначають:
Існує кілька типів фішингу:
Використовуйте унікальний і складний пароль для свого облікового запису електронної пошти. Пароль повинен містити комбінацію великих і малих літер, цифр і спеціальних символів. Уникайте використання очевидних паролів, таких як дати народження або прості послідовності. Також досить ефективно використовувати для захисту акаунтів сервіси генерації паролів або пасфрази. Це набір слів, який ви зашифрували. Наприклад, ви можете обрати будь-яку фразу – рядок із пісні, видалити пробіли та замінити деякі літери цифрами.
Розгляньте можливість використання секретних питань або шифрування для захисту конфіденційної інформації у вашій електронній пошті. Багато провайдерів електронної пошти та програм надають можливість шифрування листів.
Цей метод використовується для забезпечення додаткового рівня безпеки вашого основного поштового акаунту. Його суть полягає в тому, що ви прив’язуєте до свого основного акаунту інший поштовий акаунт, що дозволяє вам отримувати повідомлення та відправляти листи через нього. Якщо ваш основний поштовий акаунт стане недоступним через технічну несправність, блокування або втрату доступу, ви все ще матимете доступ до інших поштових повідомлень, які надійшли на прив’язаний акаунт.
Прив’язка номера телефону до поштового акаунту дозволяє сервісу перевірити вашу особу. Зазвичай, після введення номера телефону, вам буде надісланий одноразовий код або посилання для підтвердження. Це допомагає впевнитись, що тільки власник номера телефону має доступ до облікового запису. Якщо хтось намагається незаконно отримати доступ до вашого поштового акаунту, ви моментально отримаєте повідомлення або сповіщення на ваш зареєстрований номер телефону про підозрілу активність або спроби входу.
Ніколи не надсилайте особисту чи фінансову інформацію через електронну пошту. Уникайте відповідей на підозрілі електронні листи, які запитують конфіденційну інформацію. Надавайте свої дані лише на захищених веб-сайтах, використовуючи безпечні форми передачі даних.
Використання віртуальної приватної мережі (VPN) є одним з методів забезпечення приватності та безпеки під час використання електронної пошти і в Інтернеті загалом. VPN створює зашифроване з’єднання між вашим пристроєм і сервером VPN. Ми рекомендуємо користуватися ClearVPN, надійним сервісом, що допоможе вам захистити ваші дані від перехоплення іншими особами, навіть якщо вони отримають доступ до мережі, через яку ви підключені. Скачати безплатну версію ClearVPN можна тут.
Не відкривайте вкладення за посиланням в електронних листах від невідомих або неперевірених джерел. Такі вкладення або посилання можуть містити шкідливе програмне забезпечення або вести до фішингових сайтів.
Встановіть і оновлюйте антивірусне програмне забезпечення на своєму комп’ютері або пристрої. Це допоможе виявити і блокувати шкідливе програмне забезпечення, яке може поширюватися через електронну пошту.
Увімкнення двофакторної аутентифікації (2FA) є важливим кроком для безпеки вашого поштового акаунту. Цей метод додатково захищає ваш обліковий запис, вимагаючи два незалежних етапи підтвердження вашої особи перед входом.
Сьогодні, захист ваших облікових записів електронної пошти від злому та хакерів є важливою умовою сучасного цифрового середовища. Використання надійних та унікальних паролей, двофакторної автентифікації, оновлення програмного забезпечення, використання надійних антивірусних програм та VPN, уникнення ризиків публічного Wi-Fi та регулярне створення резервних копій своїх електронних листів — значно підвищить безпеку вашої електронної пошти. Залишайтеся уважними та памʼятайте про захист своїх особистих даних та щоденного цифрового спілкування.
Зустрічайте довгоочікуване оновлення ClearVPN — тепер, з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, та можливістю в один дотик…
Для багатьох віддалена робота стає невід’ємним аспектом їхнього професійного життя, але багато людей все ще…
Завдяки соціальним мережам ми спілкуємося, знаходимо щось цікаве, а у часи повномасштабного вторгнення – робимо…
Інтернет – винахід людства, який є даром й прокляттям водночас. Даром, бо завдяки йому ми…
Майже все можна придбати в Інтернеті — від одягу до техніки та навіть продуктів —…
Щодня ми користуємося IP-адресою, але не всі знають, що це таке й де її можна…