Двофакторна аутентифікація: посилення безпеки онлайн-облікових записів

Незважаючи на те, що використання паролів як основного методу автентифікації дуже поширене, часто цього недостатньо для безпеки. Зловмисникам легко підібрати пароль та отримати доступ до конфіденційної інформації. Тому двофакторна аутентифікація стала одним з основних засобів безпеки онлайн-сервісів. Сьогодні майже кожен веб-сайт з формою входу пропонує користувачам увімкнути двофакторну аутентифікацію. У цій статті ми розповімо, що означає двофакторна аутентифікація, розкриємо її значення, функціональність і причини її широкого впровадження.

Що таке двофакторна аутентифікація? 

Двофакторна аутентифікація (ДФА), також відома як двоетапна перевірка підвищує безпеку користувачів за допомогою різних факторів автентифікації для перевірки.

Якщо порівнювати з однофакторною аутентифікацією, яка базується на одному факторі, як-от пароль, ДФА пропонує вищий рівень безпеки. Він поєднує використання пароля як першого фактора з другим фактором, таким як біометрична характеристика, наприклад відбиток пальця чи сканування обличчя.

За допомоги додаткового рівня безпеки, двофакторна аутентифікація значно ускладнює зловмисникам отримання неавторизованого доступу до пристроїв або онлайн-акаунтів. Навіть якщо ваш пароль зламали, хакери не зможуть обійти систему без проходження повного процесу автентифікації.how 2fa works

Для чого потрібна двофакторна аутентифікація?

Двофакторна аутентифікація — це механізм безпеки, який використовує два елементи для підтвердження вашої особи під час входу в програму або пристрій. Цей метод підтвердження особи передбачає, що ви повинні зробити додатковий крок та ввести облікові дані знову для отримання доступу до вашого онлайн-облікового запису.

Другий крок перевірки зазвичай включає введення випадково згенерованого шестизначного коду або тимчасового одноразового пароля. У деяких випадках служби використовують біометричні фактори, наприклад ваш відбиток пальця, для додаткової безпеки.

Загалом, двофакторну аутентифікацію використовують з кількох причин:

 • Покращення безпеки — двофакторна аутентифікація забезпечує додатковий рівень безпеки, крім простого пароля. Другий фактор, наприклад унікальний код або біометрична перевірка значно знижує ризик несанкціонованого доступу до ваших облікових записів або пристроїв. 
 • Захист від витоку даних — у зв’язку зі збільшенням частоти витоку даних двофакторна аутентифікація додає додатковий бар’єр захисту. Навіть якщо ваш пароль є частиною витоку даних, другий фактор діє як запобіжний засіб, значно ускладнюючи зловмисникам проникнення у ваші облікові записи.
 • Захист від фішингових атак — фішингові атаки мають на меті обманом змусити користувачів розкрити їхні паролі чи конфіденційну інформацію, видаючи себе за законні веб-сайти чи служби. Двофакторна аутентифікація допомагає зменшити цей ризик, оскільки зловмисники не можуть легко відтворити другий фактор. Навіть якщо ви несвідомо введете свій пароль під час спроби фішингу, другий фактор запобігатиме несанкціонованому доступу.
 • Відповідність нормативним вимогам — у деяких галузях дотримання певних правил безпеки є обов’язковим. Двофакторна аутентифікація може допомогти виконати ці вимоги, гарантуючи, що ваш бізнес дотримується необхідних стандартів безпеки.

Знаючи, що у вас є додатковий рівень безпеки для ваших облікових записів і пристроїв, ви можете бути спокійні. Це додає додатковий рівень впевненості в захисті вашої особистої та конфіденційної інформації.

Двофакторна аутентифікація значно посилює вашу загальну безпеку, зменшує ймовірність несанкціонованого доступу та захищає ваші особисті та конфіденційні дані від різноманітних загроз у сучасному цифровому середовищі.

Як налаштувати двофакторну аутентифікацію

Для того, щоб налаштувати двофакторну аутентифікацію слід виконати наступні кроки:

 1. Оберіть платформу або сервіс, для якого ви бажаєте ввімкнути двофакторну аутентифікацію. Багато популярних сервісів, таких як Google, Facebook, або Twitter, надають цю функцію.
 2. Відкрийте налаштування облікового запису на вибраній платформі або сервісі та знайдіть розділ налаштувань облікового запису. Зазвичай це можна зробити, натиснувши на іконку профілю або перейшовши до розділу “Безпека” або “Приватність”.
 3. У розділі налаштувань облікового запису знайдіть опцію двофакторної аутентифікації. Зазвичай він називається “Налаштувати двофакторну аутентифікацію” або “Безпека облікового запису”.
 4. Оберіть метод аутентифікації. Найпоширеніші методи включають використання мобільних додатків аутентифікації, наприклад, Google Authenticator або Authy, або отримання кодів через SMS або електронну пошту. Деякі сервіси також пропонують можливість використання біометричних даних, таких як відбитки пальців або сканування обличчя.
 5. Слідуйте інструкціям для налаштування обраного методу двофакторної аутентифікації. Зазвичай вам будуть пропонувати такі кроки, як сканування QR-коду з мобільного додатку аутентифікації або введення номера мобільного телефону для отримання кодів через SMS.
 6. Після завершення налаштувань вам можуть показати тестові коди аутентифікації, щоб ви змогли переконатися, що все працює належним чином. Перевірте, чи можете ви використати коди аутентифікації та отримати доступ до свого облікового запису.instagram 2fa
 7. Завжди зберігайте резервні копії важливої інформації, такої як коди аутентифікації або резервні телефонні номери. Це допоможе уникнути проблем, якщо ви втратите або пошкодите свій пристрій або втратите доступ до свого облікового запису.

Завдяки цим крокам ви зможете з легкістю налаштувати двофакторну аутентифікацію та насолоджуватись покращеною безпекою свого облікового запису або пристрою.

Майже всі веб-сайти, додатки та сервіси, на яких ви зареєстровані – від інтернет-банкінгу до месенджерів та соціальних мереж – надають можливість включити двофакторну аутентифікацію для захисту ваших облікових записів. Сьогодні вже неможливо знехтувати цією можливістю.

Двофакторна аутентифікація є основним інструментом для захисту корпоративних та особистих облікових записів від несанкціонованого доступу. Тож памʼятайте, що безпека у ваших руках. 

Будь на звʼязку Підпишись на наш дайджест, щоб читати корисні поради з кібербезпеки, отримувати найкращі пропозиції та новини від ClearVPN на свою поштову скриньку.

IP-адреса — що це таке та як її змінити

Щодня ми користуємося IP-адресою, але не всі знають, що це таке й де її можна знайти. Нещодавнє опитування показало: лише 29 % американців знають, що таке IP-адреса. Із цієї статті ви дізнаєтеся, що таке IP-адреса, де її знайти, як змінити й чому вам знадобиться застосунок ClearVPN2. Завантажити ClearVPN Насолоджуйся вільним та безпечним доступом до будь-якого закутка...

Безпека віддаленої роботи: як захистити себе під час роботи з дому

Для багатьох віддалена робота стає невід’ємним аспектом їхнього професійного життя, але багато людей все ще знаходиться в процесі адаптації до нового робочого середовища та вчаться сприймати зміни.  Згідно з останніми дослідженнями, можливість роботи вдома приваблює значну кількість людей: 46 відсотків працівників висловлюють готовність погодитися на скорочення зарплати до 5 відсотків, щоб продовжити дистанційну роботу, яку...

Як захистити свої соціальні мережі

Завдяки соціальним мережам ми спілкуємося, знаходимо щось цікаве, а у часи повномасштабного вторгнення – робимо чимало корисних справ на кшталт зборів грошей для ЗСУ. Водночас соцмережі в останнє десятиліття стали ціллю для різних зловмисників: від дрібних інтернет-шахраїв до хакерів, що нишпорять у пошуках секретів.  Зокрема в Україні спроби зламати сторінки, викрасти персональні дані чи виманювати...