IP-адреса — що це таке та як її змінити

Щодня ми користуємося IP-адресою, але не всі точно можуть пояснити, що ж це таке та де її можна знайти. Нещодавнє опитування показало, що лише 29% американців знають, що таке IP-адреса. Але не хвилюйтеся, завдяки цієї статті ви не лише дізнаєтеся, що таке IP-адреса, та де її знайти, але і як її змінити та навіщо вам може знадобитися додаток ClearVPN2.

Що таке IP-адреса?

Отже, що таке IP-адреса або Інтернет-протокол? Це ряд чисел, що ідентифікують пристрій у мережі. IP-адресу можна порівняти з номером телефону, але для комп’ютера. Цей номер дозволяє іншим пристроям знаходити та спілкуватися з вашим. Коли ви зв’язуєтеся з кимось, ваш номер телефону допомагає визначити, хто ви є. IP-адреси виконують ту ж функцію коли ви знаходитися в інтернеті. Ось чому кожен окремий пристрій, підключений до Інтернету, має IP-адресу. І так само як з телефонними номерами, існують мільярди можливих IP-адрес. Насправді загальна кількість унікальних адрес IPv4 (найпоширеніший тип) перевищує 4 мільярди. 

Але навіщо нам взагалі потрібні IP-адреси? Без них ми не змогли б отримати доступ до всіх вебсайтів і послуг в Інтернеті. Кожного разу, коли ви користуєтеся Інтернетом, IP-адреса відразу починає працювати на вас. Таким чином можна легко побачити, які пристрої в Інтернеті надсилають, запитують і отримують певну інформацію. 

Кожен сайт, як-от Amazon або Youtube, містить IP-адресу, для того, щоб з легкістю зв’язуватися з вами та надсилати інформацію, яку ви запитували. Однак такі сайти використовують назву замість IP-адреси, наприклад Amazon.com і Youtube.com, щоб вам було легше їх знайти. Інакше вам довелося б вводити цей довгий набір чисел для кожного сайту, який ви відвідуєте. Імена запам’ятовувати легше, ніж числа.

Загалом, ми використовуємо ​​IP-адресу для двох цілей:

 • Знаходження локації
 • Ідентифікація інтерфейсу хоста/мережі

IP-адреса не може належати одночасно двом пристроям. Наприклад, якщо IP-адреса вашого ноутбука 193.150.1.28, жодні інші пристрої у вашій мережі не можуть мати таку ж IP-адресу, оскільки це може спричинити конфлікт IP. Якщо два пристрої мають однакову IP-адресу, мережа сплутає пристрої, і для вирішення конфлікту виключить один з них з мережі. Зазвичай, мережа спочатку прийме другий пристрій, а коли зрозуміє, що є конфлікт, викине з мережі перший.

Які існують види IP-адрес?

Існує два типи IP-адрес: IPv4 та IPv6. Різницю легко помітити, якщо порахувати цифри. Адреси IPv4 містять ряд із чотирьох чисел у діапазоні від 0 до 255, кожне відокремлене крапкою — наприклад, 5.62.42.77.

Адреси IPv6 представлені у вигляді восьми груп із чотирьох цифр, розділених двокрапками. Типова адреса IPv6 може виглядати так: 2620:0aba2:0d01:2042:0100:8c4d:d370:72b4.
Також розрізняють два типи IP-адрес:типи ip-адрес 

 • зовнішні, або глобальні;
 • внутрішні, або локальні та приватні. 

Ваш Інтернет-провайдер (ISP) надає вам зовнішню адресу. Коли ви переглядаєте вебсторінку, сайт, який ви відвідуєте, вимагає інформацію стосовно того, хто ви є (з міркувань моніторингу трафіку). Ваш Інтернет-провайдер використовує вашу зовнішню IP-адресу, щоб познайомити вас із вебсайтом і встановити з’єднання.

Локальну або внутрішню IP-адресу автоматично призначає вашому комп’ютеру маршрутизатор, який з’єднує локальну мережу з Інтернетом. Таким чином, ваша локальна IP-адреса використовується для зв’язку вашого пристрою у мережі, а публічна IP-адреса показує назву, під якою ваш пристрій видно в Інтернеті.

Оскільки при кожному підключенні до мережі IP-адреса може змінюватися, виділяють статичні та динамічні IP-адреси. Статична — це постійна IP-адреса, яка не змінюється при кожному підключенні до мережі, вона закріплена за вами. Такі адреси зазвичай використовують, коли необхідно надати доступ до комп’ютера віддалено, наприклад для IP-камер. Динамічна IP-адреса змінюється при кожному підключенні. 

Де подивитись свою IP-адресу?

Незалежно від того, користуєтеся ви Windows чи macOS, ви можете з легкістю знайти свою IP-адресу в налаштуваннях мережі свого комп’ютера. Якщо ви працюєте в Windows —  перейдіть у розділ «Мережа та Інтернет» у меню «Параметри». На пристроях Mac перейдіть у розділ «Мережа» у системних налаштуваннях. 

Як знайти свою IP-адресу на Mac

 1. Зайдіть у налаштування вашого Mac.
 2. Оберіть “Мережа”.
 3. Оберіть свою мережу Wi-Fi.
 4. Натисніть “Додатково”.
 5. Оберіть “TCP/IP”.
 6. Перегляньте IPv4-адресу.network settings

Як знайти свою IP-адресу в Windows

 1. Знайдіть панель завдань.
 2. Оберіть “Мережа Wi-Fi”.
 3. Оберіть свою мережу Wi-Fi.
 4. Натисніть “Властивості”.
 5. Перегляньте IPv4-адресу.

Де знайти свою IP-адресу на iOS

 1. Зайдіть у налаштування свого телефону.
 2. Оберіть Wi-Fi.
 3. Натисніть кнопку «I» поруч із пунктом «Мережа».
 4. Подивіться адресу IPv4.

Як дізнатись свою IP-адресу на Android

 1. Зайдіть у налаштування свого телефону.
 2. Оберіть “Про телефон”.
 3. Оберіть “Статус”.
 4. Подивіться адресу IPv4.

Навіщо змінювати IP-адресу

Звичайно, завжди існує питання про те, чи змінювати свою IP-адресу. З одного боку, це може збільшити вашу конфіденційність та допоможе отримати доступ до серверів іншої країни, з іншого боку це може коштувати дорожче, з’явиться вірогідність, що деякі вебсайти не працюватимуть, а ваш Інтернет-провайдер все одно зможе бачити вашу адресу. 

Розгляньмо детальніше, чому ж вам слід змінити свою IP-адресу?

 1. Щоб уникнути відстеження: якщо ви коли-небудь шукали якісь товари в інтернеті, то, напевно помітили, як ваші пошуки переслідують вас в інтернеті, підкидуючи вам нові ідеї куди можна витратити гроші. Таке відстеження можливе завдяки файлам cookie, які можна відключати завдяки деяким антивірусним програмам.
 2. Обійти урядові обмеження: деякі уряди значно обмежують використання Інтернету у своїй країні, тому, якщо ви перебуваєте у країні, де хочете обійти брандмауери, змініть свою IP-адресу.
 3. Мати доступ до міжнародних серверів: якщо ви просто хочете мати доступ до серверів та програм, що не працюють у вашій країні, ви можете змінити IP-адресу та використовувати будь-який потрібний ресурс. 
 4. Забезпечити конфіденційність: якщо ви постійно маєте справу з конфіденційною інформацією, або просто не хочете, щоб ваш Інтернет-провайдер відстежував кожен ваш крок, тоді зміна IP-адреси допоможе вам вирішити проблему конфіденційності.
 5. Підвищення безпеки: більшість людей забувають про безпеку, коли приєднуються до публічних мереж Wi-Fi (залежно від ваших налаштувань це може статися навіть автоматично). Однак використання таких мереж Wi-Fi створює ризик атак хакерів. Але, приховуючи свою справжню IP-адресу, ви значно знижуєте ризик злому.

Якщо у вас ще немає нової IP-адреси або ви не хочете мати автоматичну адресу вашого пристрою, ви можете під’єднатися до віртуальної приватної мережі або VPN. VPN може замінити вашу IP-адресу та зашифрувати всю вашу веб-активність. Ви можете отримувати ту саму IP-адресу щоразу під час підключення (статичну) або щоразу іншу (динамічну). Для цього вам може знадобитися додаток ClearVPN2.

Як змінити свою IP-адресу за допомогою ClearVPN 2

За допомогою програми ClearVPN 2 ви з легкістю можете змінити та приховати свою IP-адресу. Для цього вам знадобиться кілька простих кроків.

Щоб змінити IP-адресу на комп’ютері або мобільному пристрої:

 1. Скачайте застосунок ClearVPN для вашого пристрою та створіть аккаунт.
 2. Відкрийте застосунок ClearVPN.
 3. Виберіть Налаштування на картці Онлайн-Захист.
 4. Оберіть “Стандартний”. 
 5. Готово, ви змінили IP-адресу і тепер ваше з’єднання безпечне.онлайн захист

Для того, щоб змінити свій IP на обрану країну:

 1. Відкрийте програму ClearVPN.
 2. Оберіть «Обрати країну» на картці “Зміна країни”.
 3. Оберіть країну, до якої ви хочете приєднатися, і натисніть на неї.
 4. Готово, ваше з’єднання безпечне, а для вашої IP-адреси встановлено вибрану країну.Зміна країни підключення

IP-адреса є критично важливим компонентом інфраструктури Інтернету. Вона дозволяє пристроям спілкуватися один з одним і отримувати доступ до онлайн-ресурсів. Ваша IP-адреса також може розкривати вашу локацію, деталі Інтернет-провайдера та іншу інформацію, що робить важливим розуміння основ IP-адрес і їх роботи. Сподіваємося, ця стаття допомогла вам дізнатися більше про IP-адреси, як вони працюють та що робити, для того, щоб захистити свою IP-адресу.

Будь на звʼязку Підпишись на наш дайджест, щоб читати корисні поради з кібербезпеки, отримувати найкращі пропозиції та новини від ClearVPN на свою поштову скриньку.

Безпечний онлайн-шопінг: Як уникнути шахрайства під час онлайн-покупок

Майже все можна придбати в Інтернеті — від одягу до техніки та навіть продуктів — і багато хто з нас саме це й робить. 95% американців щорічно роблять покупки в Інтернеті. Оскільки ми продовжуємо рухатися до цієї тенденції, кількість випадків шахрайства або крадіжки особистих даних зростає.  В цій статті ми зібрали основні поради, яких треба...

Як зберегти анонімність в інтернеті

У цифрову епоху пріоритетом для багатьох став захист особистої інформації в інтернеті. Взявшись за розв’язання цієї проблеми, ви можете несподівано виявити, що обсяг доступної інформації про вас дуже великий. Чи можливо зберігати анонімність і приховати свої дані в мережі? Як може допомогти режим анонімного перегляду в браузері та використання VPN? У статті ми поділимося порадами,...

Дані — нова нафта: як технологічні гіганти заробляють на користувачах

«Дані, ось нова нафта» влучно підмітив ще у 2006 році британський математик та підприємець Клайв Хамбі. Але на відміну від нафти, дані не є дефіцитними, вони не закінчуються і їх можна використовувати повторно. Встанови ClearVPN Насолоджуйся вільним та безпечним доступом до будь-якого закутка Інтернету Встановити Які дані користувачів збираються в інтернеті Понад 5 млрд жителів Землі...