IP-адреса — що це таке та як її змінити

Щодня ми користуємося IP-адресою, але не всі точно можуть пояснити, що ж це таке та де її можна знайти. Нещодавнє опитування показало, що лише 29% американців знають, що таке IP-адреса. Але не хвилюйтеся, завдяки цієї статті ви не лише дізнаєтеся, що таке IP-адреса, та де її знайти, але і як її змінити та навіщо вам може знадобитися додаток ClearVPN2.

Що таке IP-адреса?

Отже, що таке IP-адреса або Інтернет-протокол? Це ряд чисел, що ідентифікують пристрій у мережі. IP-адресу можна порівняти з номером телефону, але для комп’ютера. Цей номер дозволяє іншим пристроям знаходити та спілкуватися з вашим. Коли ви зв’язуєтеся з кимось, ваш номер телефону допомагає визначити, хто ви є. IP-адреси виконують ту ж функцію коли ви знаходитися в інтернеті. Ось чому кожен окремий пристрій, підключений до Інтернету, має IP-адресу. І так само як з телефонними номерами, існують мільярди можливих IP-адрес. Насправді загальна кількість унікальних адрес IPv4 (найпоширеніший тип) перевищує 4 мільярди. 

Але навіщо нам взагалі потрібні IP-адреси? Без них ми не змогли б отримати доступ до всіх вебсайтів і послуг в Інтернеті. Кожного разу, коли ви користуєтеся Інтернетом, IP-адреса відразу починає працювати на вас. Таким чином можна легко побачити, які пристрої в Інтернеті надсилають, запитують і отримують певну інформацію. 

Кожен сайт, як-от Amazon або Youtube, містить IP-адресу, для того, щоб з легкістю зв’язуватися з вами та надсилати інформацію, яку ви запитували. Однак такі сайти використовують назву замість IP-адреси, наприклад Amazon.com і Youtube.com, щоб вам було легше їх знайти. Інакше вам довелося б вводити цей довгий набір чисел для кожного сайту, який ви відвідуєте. Імена запам’ятовувати легше, ніж числа.

Загалом, ми використовуємо ​​IP-адресу для двох цілей:

 • Знаходження локації
 • Ідентифікація інтерфейсу хоста/мережі

IP-адреса не може належати одночасно двом пристроям. Наприклад, якщо IP-адреса вашого ноутбука 193.150.1.28, жодні інші пристрої у вашій мережі не можуть мати таку ж IP-адресу, оскільки це може спричинити конфлікт IP. Якщо два пристрої мають однакову IP-адресу, мережа сплутає пристрої, і для вирішення конфлікту виключить один з них з мережі. Зазвичай, мережа спочатку прийме другий пристрій, а коли зрозуміє, що є конфлікт, викине з мережі перший.

Які існують види IP-адрес?

Існує два типи IP-адрес: IPv4 та IPv6. Різницю легко помітити, якщо порахувати цифри. Адреси IPv4 містять ряд із чотирьох чисел у діапазоні від 0 до 255, кожне відокремлене крапкою — наприклад, 5.62.42.77.

Адреси IPv6 представлені у вигляді восьми груп із чотирьох цифр, розділених двокрапками. Типова адреса IPv6 може виглядати так: 2620:0aba2:0d01:2042:0100:8c4d:d370:72b4.
Також розрізняють два типи IP-адрес:типи ip-адрес 

 • зовнішні, або глобальні;
 • внутрішні, або локальні та приватні. 

Ваш Інтернет-провайдер (ISP) надає вам зовнішню адресу. Коли ви переглядаєте вебсторінку, сайт, який ви відвідуєте, вимагає інформацію стосовно того, хто ви є (з міркувань моніторингу трафіку). Ваш Інтернет-провайдер використовує вашу зовнішню IP-адресу, щоб познайомити вас із вебсайтом і встановити з’єднання.

Локальну або внутрішню IP-адресу автоматично призначає вашому комп’ютеру маршрутизатор, який з’єднує локальну мережу з Інтернетом. Таким чином, ваша локальна IP-адреса використовується для зв’язку вашого пристрою у мережі, а публічна IP-адреса показує назву, під якою ваш пристрій видно в Інтернеті.

Оскільки при кожному підключенні до мережі IP-адреса може змінюватися, виділяють статичні та динамічні IP-адреси. Статична — це постійна IP-адреса, яка не змінюється при кожному підключенні до мережі, вона закріплена за вами. Такі адреси зазвичай використовують, коли необхідно надати доступ до комп’ютера віддалено, наприклад для IP-камер. Динамічна IP-адреса змінюється при кожному підключенні. 

Де подивитись свою IP-адресу?

Незалежно від того, користуєтеся ви Windows чи macOS, ви можете з легкістю знайти свою IP-адресу в налаштуваннях мережі свого комп’ютера. Якщо ви працюєте в Windows —  перейдіть у розділ «Мережа та Інтернет» у меню «Параметри». На пристроях Mac перейдіть у розділ «Мережа» у системних налаштуваннях. 

Як знайти свою IP-адресу на Mac

 1. Зайдіть у налаштування вашого Mac.
 2. Оберіть “Мережа”.
 3. Оберіть свою мережу Wi-Fi.
 4. Натисніть “Додатково”.
 5. Оберіть “TCP/IP”.
 6. Перегляньте IPv4-адресу.network settings

Як знайти свою IP-адресу в Windows

 1. Знайдіть панель завдань.
 2. Оберіть “Мережа Wi-Fi”.
 3. Оберіть свою мережу Wi-Fi.
 4. Натисніть “Властивості”.
 5. Перегляньте IPv4-адресу.

Де знайти свою IP-адресу на iOS

 1. Зайдіть у налаштування свого телефону.
 2. Оберіть Wi-Fi.
 3. Натисніть кнопку «I» поруч із пунктом «Мережа».
 4. Подивіться адресу IPv4.

Як дізнатись свою IP-адресу на Android

 1. Зайдіть у налаштування свого телефону.
 2. Оберіть “Про телефон”.
 3. Оберіть “Статус”.
 4. Подивіться адресу IPv4.

Навіщо змінювати IP-адресу

Звичайно, завжди існує питання про те, чи змінювати свою IP-адресу. З одного боку, це може збільшити вашу конфіденційність та допоможе отримати доступ до серверів іншої країни, з іншого боку це може коштувати дорожче, з’явиться вірогідність, що деякі вебсайти не працюватимуть, а ваш Інтернет-провайдер все одно зможе бачити вашу адресу. 

Розгляньмо детальніше, чому ж вам слід змінити свою IP-адресу?

 1. Щоб уникнути відстеження: якщо ви коли-небудь шукали якісь товари в інтернеті, то, напевно помітили, як ваші пошуки переслідують вас в інтернеті, підкидуючи вам нові ідеї куди можна витратити гроші. Таке відстеження можливе завдяки файлам cookie, які можна відключати завдяки деяким антивірусним програмам.
 2. Обійти урядові обмеження: деякі уряди значно обмежують використання Інтернету у своїй країні, тому, якщо ви перебуваєте у країні, де хочете обійти брандмауери, змініть свою IP-адресу.
 3. Мати доступ до міжнародних серверів: якщо ви просто хочете мати доступ до серверів та програм, що не працюють у вашій країні, ви можете змінити IP-адресу та використовувати будь-який потрібний ресурс. 
 4. Забезпечити конфіденційність: якщо ви постійно маєте справу з конфіденційною інформацією, або просто не хочете, щоб ваш Інтернет-провайдер відстежував кожен ваш крок, тоді зміна IP-адреси допоможе вам вирішити проблему конфіденційності.
 5. Підвищення безпеки: більшість людей забувають про безпеку, коли приєднуються до публічних мереж Wi-Fi (залежно від ваших налаштувань це може статися навіть автоматично). Однак використання таких мереж Wi-Fi створює ризик атак хакерів. Але, приховуючи свою справжню IP-адресу, ви значно знижуєте ризик злому.

Якщо у вас ще немає нової IP-адреси або ви не хочете мати автоматичну адресу вашого пристрою, ви можете під’єднатися до віртуальної приватної мережі або VPN. VPN може замінити вашу IP-адресу та зашифрувати всю вашу веб-активність. Ви можете отримувати ту саму IP-адресу щоразу під час підключення (статичну) або щоразу іншу (динамічну). Для цього вам може знадобитися додаток ClearVPN2.

Як змінити свою IP-адресу за допомогою ClearVPN 2

За допомогою програми ClearVPN 2 ви з легкістю можете змінити та приховати свою IP-адресу. Для цього вам знадобиться кілька простих кроків.

Щоб змінити IP-адресу на комп’ютері або мобільному пристрої:

 1. Скачайте застосунок ClearVPN для вашого пристрою та створіть аккаунт.
 2. Відкрийте застосунок ClearVPN.
 3. Виберіть Налаштування на картці Онлайн-Захист.
 4. Оберіть “Стандартний”. 
 5. Готово, ви змінили IP-адресу і тепер ваше з’єднання безпечне.онлайн захист

Для того, щоб змінити свій IP на обрану країну:

 1. Відкрийте програму ClearVPN.
 2. Оберіть «Обрати країну» на картці “Зміна країни”.
 3. Оберіть країну, до якої ви хочете приєднатися, і натисніть на неї.
 4. Готово, ваше з’єднання безпечне, а для вашої IP-адреси встановлено вибрану країну.Зміна країни підключення

IP-адреса є критично важливим компонентом інфраструктури Інтернету. Вона дозволяє пристроям спілкуватися один з одним і отримувати доступ до онлайн-ресурсів. Ваша IP-адреса також може розкривати вашу локацію, деталі Інтернет-провайдера та іншу інформацію, що робить важливим розуміння основ IP-адрес і їх роботи. Сподіваємося, ця стаття допомогла вам дізнатися більше про IP-адреси, як вони працюють та що робити, для того, щоб захистити свою IP-адресу.

Будь на звʼязку Підпишись на наш дайджест, щоб читати корисні поради з кібербезпеки, отримувати найкращі пропозиції та новини від ClearVPN на свою поштову скриньку.

Як захистити свою електронну пошту від взлому та хакерів

Електронна пошта сьогодні є найпоширенішою формою веб-спілкування. Це унікальний ідентифікатор, який часто використовують для багатьох входів в обліковий запис онлайн. Але на жаль, хакери дуже часто намагаються викрасти особисті дані, отримані через обліковий запис в Інтернеті. Дослідження показують, що щодня у всьому світі люди отримують 14,5 мільярдів спаму, що становить до 45% усіх надісланих електронних … Continued

Як захистити свій смартфон від кіберзагроз та зловмисників

Мобільний пристрій сьогодні об’єднує в собі багато функцій. Це цілий комп’ютер, який зберігає всі ваші дані та фото, прокладає маршрут, записує аудіо та відео, виконує функції мобільного банку, центру соціальних мереж, та багато всього іншого. Це дуже зручно, однак, ця багатофункціональність робить наші мобільні пристрої бажаними мішенями для зловмисників. І на жаль, часто користувачі починають … Continued

Кібербезпека для дітей: як захистити їх від кіберзагроз та вірусів

Сьогодні в Інтернеті можна з легкістю знайти інформацію майже про все на світі. З одного боку це може бути корисно, а з іншого — наражає на небезпеку тих, хто ще не в змозі оцінити шкідливість інформації. Особливо, це стосується дітей. Коли мова йде про їх безпеку в Інтернеті, ви повинні бути впевнені, що вони захищені … Continued